Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Zielona Góra

Razem z Mamą i Tatą

img 0025W dniu 10 czerwca 2017 r., ratownicy WOPR Zielona Góra: Piotr Trąbka, Andrzej Giertuga i Mikołaj Bombała, brali udział w Festynie Przedszkolnym "Razem z Mamą i Tatą", organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 37 "Pozytywka". Nasi ratownicy zaprezentowali sprzęt, którym posługują się udzielając pomocy osobom poszkodowanym nad wodami. Utworzyli stanowisko do nauki udzielania pierwszej pomocy, gdzie uczyli jak wezwać ratunek oraz omawiali zasady prawidłowego postępowania przy nagłym zatrzymaniu krążenia i właściwego użycia defibrylatora AED. Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie i zaangażowanie młodych osób, które chętnie uczą się jak pomagać. Wierzymy, że pomaganie wchodzi w krew od najmłodszych lat!

Zdjęcia tutaj.

Majówka na Statku Kultury

W dniu 1 maja 2017 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w majówce organizowanej w Porcie Cigacice nad rzeką Odrą. Ratownicy wodni z WOPR Zielona Góra mieli okazję zaprezentować jak udzielać pomocy osobom, które uległy wypadkowi w wodzie, oraz jak udzielać pierwszej pomocy na lądzie. Zaprezentowali oni zgromdzonym widzom sprzęt podręczny wykorzystywany podczas akcji bezpośrednich w wodzie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko z zewnętrznym automatycznym defibrylatorem AED. Więcej o imprezie napisała Gazeta Wyborcza. Liczymy, że nasze zaangażowanie przyczyni się do zwiększenia świadomości ludzi w zakresie zagrożeń nad wodą oraz prawidłowego udzielania pierwszej pomocy.

Zdjęcia znajdziecie w galerii.

Zakończenie sezonu morsów

58ea7121222b5 oW niedzielę, 9 kwietnia 2017 r., WOPR Zielona Góra znów miało zaszczyt zabezpieczać zakończenie sezonu Zielonogórskich Morsów. Aż 96 osób przepłynęło wpław nurt rzeki Odry z Portu Cigacice na drugi brzeg. Najmłodszymi uzestnikami byli 11-letni Tomek i 8-letni Iwan Blaut. Warto dodać, że w zeszłym roku śmiałków było tylko 26. Wnioskujemy, że morsowanie zyskuje zwolenników i zaangażowanie Grzegorza Blaut w Zielonogórskich Morsach, Blaut Akademii, Rodzinnej Akademii Przygody oraz Spoko Tato, mocno procentują. My oczywiście gratulujemy wszystkim odważnym, a resztę zapraszamy do udziału w projektach Grzegorza, w których dalej na pewno będziemy uczestniczyć!

Zdjęcia, dzięki uprzejmości Mariusza Kapały z Gazety Lubuskiej, znajdują się w galerii.

Młodzieżowe Zawody Ratownicze 2017

img 0010W dniu 9 kwietnia 2017 r. odbyły się Młodzieżowe Zawody Ratownicze. W imprezie wystartowali uczniowie Gimnazjum nr 1, szóstoklasiści z zielonogórskich szkół podstawowych oraz ratownicza młodzież z Żagania. W sumie około 50 uczestników. Zmagania, które odbyły się na pływalni przy ul. Wyspiańskiego obserwowała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców.
Ekipę sędziowską i obsługę techniczną zawodów (kolejne 15 osób), niezwykle istotną w sporcie ratowniczym stanowili absolwenci Gimnazjum nr 1. Trzeba przyznać, że sprawdzili się wzorowo i dzięki nim zawody przebiegły sprawnie i dobrym tempie.

Czytaj więcej: Młodzieżowe Zawody Ratownicze 2017

Rejs jachtem po Bałtyku

Zapraszamy chętnych młodych ludzi (wiek około 16 lat) na rejs po Bałtyku z próbną drużyną harcerską Korweta z Zielonej Góry.
W czasie wyprawy naszym domem będzie nowy stalowy jacht żaglowy Blue Rhino, zbudowany z myślą o bezpiecznym żeglowaniu po zimnych wodach północy. Jednostka wyposażona jest w środki bezpieczeństwa, najnowszą elektronikę, bardzo dobre ogrzewanie, wygodne kabiny, przestronny salon, kambuz z pełnym wyposażeniem, dwie toalety z prysznicami, ciepłą i zimną wodę, radio.

Czytaj więcej: Rejs jachtem po Bałtyku

Polub nas na facebooku!

Ciekawe linki